Oddechové hry: Plants vs. Zombies — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Oddechové hry: Plants vs. Zombies

Čas 27. 6. 2009 000 16.29 Kategorie Hry

Po delší době opět přináším tip na zajímavou oddechovou hru. Dnes to bude Plants vs. Zombies od PopCapu, což je hodně chytlavá záležitost žánru strategie, přesněji subžánru Tower Defense.

Plants vs. Zombies

Úkolem v této hře je uchránit dům před hordou zombies. A jak už z názvu vyplývá, jako zbraně proti nim budete využívat rostlinstvo. Druhů je velké množství. Celkem je k dispozici 40 rostlin a některé z nich jdou ještě vylepšit. Můžete tak mít rostlinu co střílí hrášky, katapult na kukuřici, výbušnou papričku a mnoho dalších. Hlavní „surovinou“ je ve hře sluneční energie, kterou produkují třeba slunečnice. Za tu pak sadíte jednotlivé rostliny.

Proti vám pochoduje spousta zombies a vašim úkolem je zabránit jim, aby se dostali až do domu za vámi. Zombies je 26 druhů a na každého platí něco. Máme tu klasické zombie, zombie s plechovým kýblem na hlavě, ale třeba i zombie oštěpaře, zombie na rolbě, za kterou většinou následuje zombie čtyřbob, dancing zombie se čtyřmi dalšími tanečníky ve stylu Michaela Jacksona v klipu Thriller a spousta jiných druhů.

Plants vs. Zombies Plants vs. Zombies Plants vs. Zombies Plants vs. Zombies Plants vs. Zombies

Levelů je ve hře celkově 50 a vždy 10 z nich hrajete na stejné mapě. K dispozici je tedy 5 map: zahrada ve dne, zahrada v noci, zadní dvorek s bazénem, opět denní i noční varianta a nakonec střecha. V jednotlivých levelech nelze používat veškeré rostlinstvo, ale na začátku si musíte vybrat 8 – 10 karet s konkrétními rostlinami a jenom tyto lze pak použít v konkrétní hře.

Mimo těchto 50 základních levelů je k dispozici ještě dalších cca 50 miniher, puzzlů nebo levelů v survival módu. Můžete si třeba zahrát bowling, nebo přejít na druhou stranu barikády a hrát za zombies. Celkově hra vydrží relativně dlouho. Další prvek hry je Zen zahrádka, kde můžete pěstovat své rostliny, za které lze získat peníze na pořizování různých vylepšení.

Plants vs. Zombies Plants vs. Zombies Plants vs. Zombies Plants vs. Zombies Plants vs. Zombies

Plants vs. Zombies je hodně propracovaná hra na které prý tvůrci pracovali 3 roky (via Bludr). Času je to celkem dost, ale na hře to jde určitě vidět. Také je dost vtipná, průvodce hrou Crazy Dave nemá chybu. Ručně kreslené grafické zpracování taky není špatné. Celkově se tedy jedná o hodně povedený počin a rozhodně vám tuto hru doporučuji.


Tento příspěvek byl publikován dne 27. 6. 2009 v 16:29 v rubrice Hry.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

15 komentářů k příspěvku “Oddechové hry: Plants vs. Zombies”

 1. ovcak napsal:

  díky xD.. tuhle hru už fakt nepřestanu hrát ;)

 2. […] je hodně chytlavá casual strategie. Podrobně jsem se již o této hře zmiňoval v článku Oddechové hry: Plants vs. Zombies, takže nyní jen […]

 3. doxi32 napsal:

  výborná hra hraju to už dlouho a furt mě to baví :D

 4. loko945 napsal:

  da se to stahnout?

 5. Kocicka napsal:

  Mám stříbrnou medaili, mám ji zamilovanou!!!:)

 6. pařman napsal:

  tato hra je nej na svete hral jsem to u kamose na ipedu a zitra si to du koupit neite jestli je nekej obchod kde to prodavaj (v brne)dik

 7. pařmanka napsal:

  ta hra je úúúúúžasná hraju jí už roky mega dobrýýýýý=)

 8. kikina napsal:

  jeto super hra už jí hraju alespon tři roky…..

 9. Gustíík napsal:

  Bylo by to dobrý, kdybych věděla jak si to mám zahrát… :DDD

 10. Davsa napsal:

  Jo je to super hra jenže nevím, jak si stáhnout (popřípadě koupit) plnou verzi

 11. hekr napsal:

  us mam zlatomedajli tato hra je nej

 12. mata napsal:

  je to super hra sice trochu těžká ale to nevadí

 13. klára napsal:

  je to super hra už ji hraju dlouho

 14. david napsal:

  chci to hrat a koupit.

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.