Filmy, které jsem viděl v červnu 2009 — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Filmy, které jsem viděl v červnu 2009

Čas 11. 7. 2009 000 14.01 Kategorie Filmy

Adrenaline Rush: The Science of Risk

Adrenaline Rush: The Science of Risk

Dokument hledající otázku na to, proč někteří lidé vyhledávají nebezpečné situace a riskují své životy. Konkrétně je přiblížena jedna z nejnebezpeč­nějších aktivit, BASE jumping. Část je věnována také sportovnímu parašutismu a v praktickém experimentu je sestaven a otestován padák podle nákresů Leonarda da Vinci.

Zajímavý dokument o BASE jumpu a skydivingu, obsahuje plno úžasných adrenalinových záběrů.

Moje hodnocení: 8/10


Friday the 13th (Pátek třináctého)

Friday the 13th (Pátek třináctého)

Remake klasiky 80. let nás vrací k počátkům řádění Jasona Voorhesa. Ten se v okolí tábořiště u jezera Crystal Lake mstí za smrt své matky. K jezeru přijíždí Clay (Jared Padalecki), který hledá svou pohřešovanou sestru. V chatě u jezera si také chce užít skupinka mladých lidí svou dovolenou. S Jasonem v okolí ale nebude tak klidná, jak by asi chtěli.

Oddechový film, který se bude líbit hlavně fanouškům slasher hororů, zpracování i herecké obsazení také celkem ujde.

Moje hodnocení: 7/10


Gran Torino

Gran Torino

Veterán z Vietnamu Walt Kowalski (Clint Eastwood) je znechucen dnešním zkaženým světem. Zrovna mu zemřela manželka, otravuje ho místní mladý kněz, který ho chce vyzpovídat. Také se svou rodinou to nemá příliš lehké, nejraději by ho vystěhovali do domova důchodců, vnučka se stará jen o dědictví. A aby toho nebylo málo, tak je jediným bělochem v celé čtvrti. Všichni ostatní se vystěhovali a jejich místa zaujali Hmongové (etnická skupina z Asie), které Walt nemá moc v lásce.

Walt posedává celý den na verandě, stará se o zahradu nebo opečovává svůj Ford Gran Torino. Jednou v noci mu auto chtěl ukrást syn sousedů Thao Vang Lor, což měl být test pro vstup do gangu. Krádež se mu ale nepodaří, protože ho Walt chytí. Gangsteři ale stále mají o Thaa zájem, ale Walt je se zbraní vyžene, protože mu šlapali na pozemek. Thaova rodina, se kterou Walt z počátku komunikuje pomocí Thaovy sestry Sue Lor, chce, aby si Thao u Walta odpracoval svůj pokus o krádež auta. Walt nejprve odmítá, ale nakonec příjme, a uvědomí si, že Thao není žádný gangster, ale docela slušný člověk, který to nemá v životě moc lehké.

Walt se Thaa ujme a tráví spolu času, sežene mu práci, naučí ho pracovat a používat různé nástroje. Stále tu je však problém místního gangu, kterým Walt vadí a také si chtějí vyřídit účty s Thaem. Walt se pokusí jejich problém vyřešit…

Hodně povedený film, který se bude líbit skoro všem (těm, co za vrchol kinematografie považují Transporter 3, ale asi moc ne). Eastwood podal skvělý herecký i režijní výkon. Ostatní herci (respektive neherci, protože většina Hmongů ve filmu stála před kamerou prvně) také podávali dobré výkony. Za zmínku stoji i povedený soundtrack. Hodnotím jako film měsíce.

Moje hodnocení: 9/10


Knowing (Proroctví)

Knowing (Proroctví)

Při oslavách 50 let od založení místní školy se otevře kapsle, do které před 50 lety studenti vložili obrázky pro budoucí generaci. Syn profesora Johna Koestlera (Nicolas Cage) si z ní vybral list popsaný samými čísly. Jeho otci se náhodou podaří rozluštit smysl čísel. Obsahuje data a počty obětí katastrof za poslední roky a 3 katastrofy, které se ještě nestaly…

Povedený mysteriózní snímek se zajímavým dějem a nečekaným překvapivým koncem.

Moje hodnocení: 8/10


Madagascar: Escape 2 Africa (Madagaskar 2: Útěk do Afriky)

Madagascar: Escape 2 Africa

Po prvním díle, kdy se parta zvířat dostala ze zoo v New Yorku na Madagascar, se chtějí dostat zpět do své zoo. Za pomocí opraveného vraku letadla se vydají na cestu, avšak ztroskotají uprostřed Afriky. Zatímco tučňáci opravují letadlo na další cestu, ostatní zvířata narazí na oázu plnou zvířat, ve které potká lev Alex svou skutečnou rodinu.

Ve filmu je několik humorných momentů, ale jinak se jedná o průměrný animák, který neurazí, ale ani moc nenadchne.

Moje hodnocení: 7/10


My Bloody Valentine (Krvavý Valentýn)

My Bloody Valentine (Krvavý Valentýn)

Příběh městečka Hormony, do kterého se vrací Tom Hanniger. Ten před 10 lety způsobil nehodu v místním dole, několik horníků zemřelo a jediný přeživší Harry Warden po probuzení z kómatu krumpáčem zabil přes 20 lidí a nakonec byl sám zabit. S příchodem Toma se brutální vraždy začínají znovu objevovat a všichni si myslí, že Harry není mrtvý…

Vcelku obyčejná vyvražďovačka, děj průměrný, taky by se to mohlo jmenovat 100 vražd krumpáčem a 1 lopatou. Ale koukat se na to dalo.

Moje hodnocení: 7/10


My Bloody Valentine (Krvavý Valentýn)

The Curious Case of Benjamin Button

Film se začíná odehrávat na konci 1. světové války, kdy se narodil Benjamin Button (Brad Pitt). Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se Benjamin nenarodil jako stařec velikosti dítěte. Ač mu doktoři dávali malé šance na přežití, Benjamin přežil a postupem času mládl. Během svého převráceného života narazil na osudovou lásku Daisy (Cate Blanchett).

Pohodový film se zajímavým dějem, dobrým hereckým obsazením a skvělým technickým zpracováním.

Moje hodnocení: 8/10Tento příspěvek byl publikován dne 11. 7. 2009 v 14:01 v rubrice Filmy.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

Jeden komentář k příspěvku “Filmy, které jsem viděl v červnu 2009”

  1. Hrach napsal:

    Gran Torino – nemám slov, děkuji

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.