Filmy, které jsem viděl v červenci 2009 — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Filmy, které jsem viděl v červenci 2009

Čas 9. 8. 2009 000 15.21 Kategorie Filmy

Fast & Furious (Rychlí a zběsilí)

Fast & Furious (Rychlí a zběsilí)

Nový díl automobilové série. Letty (Michelle Rodriguez) si přivydělávala jako kurýr drogových zásilek. Když ji překupník Brago nepotřeboval, nechal ji zabít. Dominic Torreto (Vin Diesel) chce vraha své přítelkyně najít a pomstít se. Do cesty se mu opět připlete FBI agent v utajení Brian O’Conner (Paul Walker), který má na Bragu také spadeno.

Fast & Furious jsou povedeným akčním filmem, návrat původních herců je určitě plus. Minulé Tokyo Drift se mi ale líbilo trochu více.

Moje hodnocení: 7/10


Star Trek

Star Trek

Akční sci-fi film pojednávající o nově postavené hvězdné lodi USS Enterprise a její mladé posádce. Mezi ni patří například James T. Kirk (Chris Pine), který je z venkova, má rád život a pro ránu obvykle nechodí daleko. Jeho protikladem je Spock (Zachary Quinto), byl vychováván v řádu a vše staví na logice. Kirk se Spockem se nemají moc v lásce. Loď je vyslána na první misi a musí čelit velkému nepříteli, kterým je Nero (Eric Bana) prahnoucí po pomstě.

Ačkoliv se neřadím mezi trekkies a ve skutečnosti jsem nikdy žádný Star Trek neviděl, tak se mi nový Star Trek od J. J. Abramse dost líbil. Děj filmu pěkně ubíhá, objevuje se plno vtipných hlášek a postav. Za zmínku stojí třeba Čekov a jeho ruský přízvuk. Také technické zpracování plně odpovídá dnešní době.

Nový Star Trek je dost povedený film a určitě jej doporučím všem, co mají rádi žánr sci-fi. Hodnotím jako film měsíce.

Moje hodnocení: 9/10


The Hurt Locker

The Hurt Locker

Válečné drama režisérky Kathryn Bigelow o jednotce pyrotechniků v Iráku, jejichž každodenní práce je prozkoumávat a zneškodňovat různé bomby a nástražné systémy. Po ztrátě jednoho člena jednotky přichází nová krev William James (Jeremy Renner), který má dost zkušeností v oboru, ale také rád řeší věci svým způsobem.

Hodně povedený válečný film, dobré herecké obsazení a skvělé technické zpracování. Film je natočen hodně uvěřitelně a realisticky.

Moje hodnocení: 8/10Tento příspěvek byl publikován dne 9. 8. 2009 v 15:21 v rubrice Filmy.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

6 komentářů k příspěvku “Filmy, které jsem viděl v červenci 2009”

 1. Hrach napsal:

  Kurnik, zacinam videt ty filmy driv, nez o nich neco napises :D Vzdy sem sem tu inspitoval, co bude vecer :) Ale STAR TREK je opravdu luxusni, byl sem na tom v kine a naprosta bomba.

 2. Jasper napsal:

  Jn, luxus, taky jsem na to byl v kině. To je možná i ten problém, že u nás dávají spoustu věcí v kině pozdě (menší kino v menším městě). Zbytek koukám na BluRay verze a ty bývají taky později :D

 3. Hrach napsal:

  My jsem si s kámošem udělali z toho STARTREKU prostě večer :D záměrně jsme šli až na poslední vysílání ve 22.30 :D Kde vůbec bydlíš?

 4. BugHer0 napsal:

  Dáváš někdy filmu méně než 7/10? :-D

 5. Jasper napsal:

  Hrach: My jsme byli taky na víceméně posledním vysílání. Přišli jsme tam a borka v pokladně, že musí přijít ještě 2 lidi. Že pod 4 lidi nevysílají :D Nakonec bylo tak 10 lidí. Jinak jsem z Kopřivnice.

  BugHer0: Někdy jo :D Já už si předem vybírám na co půjdu, nebo na co kouknu. A co se mi nelíbí už podle námětu nebo popisu, tak na to ani nekoukám… Tak možná proto :D

 6. David Suchý napsal:

  Chtěl bych poznamenat, že Star Trek XI se Vám – podle mého názoru ovšem – pravděpodobně nelíbil přestože jste „ve skutečnosti … nikdy žádný Star Trek neviděl“, ale PROTOŽE jste nikdy žádný Star Trek neviděl.

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.