Povedené plošinovky: Trine a Bionic Commando Rearmed — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Povedené plošinovky: Trine a Bionic Commando Rearmed

Čas 5. 9. 2009 000 22.59 Kategorie Hry

Pokud jste si mysleli, že plošinovky jsou v dnešní době již mrtvým žánrem, tak vás možná vyvedu z omylu. Mám pro vás tip na dvě zajímavé plošinovky, které mají solidní hratelnost, používají léty ověřené principy z 2D plošinovek a přidávají pěknou grafiku.

Trine

TrineTrine je plošinovka od finského studia Frozenbyte. Jako hráč máte možnost hrát za jednu ze tří postav, mezi kterými je možno libovolně přepínat (i během hry). Také lze hrát v kooperativním režimu, kdy každý hráč ovládá svou postavu. Coop funguje jen na jednom počítači, nelze hrát online. Systém hry je podobný staré hře The Lost Vikings, kterou někteří možná hráli.

Konkrétně je možno hrát za zlodějku, válečníka nebo čaroděje. Každý z těchto charakterů má specifické schopnosti. Zlodějka má k dispozici luk a také může vystřelit hák, pomocí kterého překonává propasti a jiné překážky. Válečník je výborný v boji, umí ovládat meč, později kladivo a také se může krýt štítem. A konečně kouzelník, ten může vyčarovat objekty různých druhů, na které je možné vyskočit a použít je tak k překonávání překážek.

Jako nepřátelé proti vám nastoupí kostlivci různých druhů (s mečem, se štítem, plivající oheň), netopýři nebo různí bossové na konci některých úrovní. Hra obsahuje také jednoduché logické hádanky, které se dají vyřešit pomocí schopností jednotlivých postav. Během hry je také možno sbírat lektvary, za které si poté můžete vylepšovat své schopnosti. Zlodějka pak může umět střílet zapálené šípy, bojovník dostane již zmíněné kladivo a kouzelník může čarovat více druhů krabic a také více krabic najednou.

Trine Trine Trine Trine Trine

Trine je hodně povedená plošinovka s parádní hratelností a hodně pěkným technickým zpracováním. Doporučuju kouknout na trailer a screenshoty výše. Negativa nevidím asi žádné. Možná zamrzí absence online coop režimu, ale na druhou stranu u jednoho počítače je to ve více lidech stejně zábavnější.

Bionic Commando Rearmed

Bionic Commando RearmedBionic Commando Rearmed je remakem 20 let staré plošinovky od Capcomu. Jako hráč se vžijete do role kapitána Spencera, který má bionickou ruku s vystřelovacím hákem. Jelikož ve hře není funkce pro vyskočení, tak se veškeré překážky řeší právě prostřednictvím vystřelovacího háku. Ze začátku jsem měl s ovládáním menší problém, ale dá se to naučit.

Hra obsahuje zhruba dvacítku levelů, které je možno libovolně vybírat prostřednictvím helikoptéry na herní mapě. I když libovolně možná není přesné slovo. Některý level je například v temné jeskyni a na jeho projetí je nutné nejprve v jiném levelu najít světlici na osvětlení. Další level vyžaduje k projití raketomet a podobně. Na mapě levelů vás občas mohou přepadnout vojáci a pak musíte absolvovat menší mezihru s kamerou umístěnou nad hlavním hrdinou. Hra obsahuje jednoduchý příběh se záchranou kolegy Super Joea. Náplní hry je procházení jednotlivých levelů, řešení jednoduchých logických hádanek, bojování proti mnoha nepřátelům a finálním bossům.

Bionic Commando Rearmed Bionic Commando Rearmed Bionic Commando Rearmed Bionic Commando Rearmed Bionic Commando Rearmed

Bionic Commando Rearmed je také povedená hra. Ve srovnání s Trine vychází trochu hůře, ale i přesto je zábavná. Některé úrovně byly trochu složitější na projití, ale možná to bylo mýma rukama. Screenshoty si můžete prohlédnout výše a zde je trailer.


Tento příspěvek byl publikován dne 5. 9. 2009 v 22:59 v rubrice Hry.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

4 komentářů k příspěvku “Povedené plošinovky: Trine a Bionic Commando Rearmed”

 1. kecinzer napsal:

  BOMBA!
  Díky za tipy, plošinkovky byly vždycky moje úchylka. Docela se divím, že ještě dnes vycházejí a navíc v takové super grafice!

 2. Stanley napsal:

  Vďaka za tip na Trine, vyzerá to perfektne :)

 3. Jasper napsal:

  Kecinzer: ony vycházejí hlavně na Xbox Live Arcade nebo Playstation Network. Jen některé se dostanou i na PC :( Třeba takový Prince of Persia Classic bych taky uvítal na PC…

 4. Jakub Kulhan napsal:

  Trine vypadá opravdu hezky. Díky za tip.

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.