Filmy, které jsem viděl v srpnu 2009 — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Filmy, které jsem viděl v srpnu 2009

Čas 12. 9. 2009 000 21.18 Kategorie Filmy

The Boondock Saints (Pokrevní bratři)

The Boondock Saints (Pokrevní bratři)

Příběh dvou bratrů z Irska, Connora (Sean Patrick Flanery) a Murphyho (Norman Reedus) McManusových. Ti žijí aktuálně v Bostonu a jsou přesvědčeni, že jejich posláním od Boha je očistit město od zla, tedy různých mafiánů, zabijáků a podobných živlů. Čištěním mají na mysli zavražděním.

Jejich činy vyšetřuje zkušený agent FBI Paul Smecker (Willem Dafoe). Ten si začíná uvědomovat, stejně jako někteří obyvatelé města, že bratři sice páchají trestné činy, ale páchají je na zločincích. V podstatě tedy dělají dobrou věc ve prospěch všech obyvatel města.

The Boondock Saints je hodně povedený akční film, plný efektních přestřelek a akčních scén. Za zmínku stojí také herecké výkony, především Willem Dafoe v roli homosexuálního detektiva. Film je také plný nejrůznějších hlášek a vtipných situací.

Hodnotím jako film měsíce a jsem zvědavý na druhý díl Boondock Saints II: All Saints Day, který by měl být v kinech koncem tohoto roku.

Moje hodnocení: 8/10


The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

Rodina Campbellových se musí přestěhovat do nového domu, aby to měli blíže do nemocnice, kam musí jejich syn Matt na pravidelné kontroly kvůli rakovině. Krátce po nastěhování Matt začíná pozorovat různé nadpřirozené bytosti. Později ve sklepě objeví zdravotnický sál a vyjde najevo, že dům kdysi sloužil jako márnice.

Průměrný horor se zajímavou atmosférou a spoustou lekacích momentů natočený podle „skutečné“ události.

Moje hodnocení: 6/10


The Last House on the Left (Poslední dům nalevo)

The Last House on the Left (Poslední dům nalevo)

Banda kriminálníků znásilní a téměř zabijí mladou dívku Mari. Pak ji nechají v jezeře v domnění, že je mrtvá. Jelikož mají rozbité auto a prší, nevědomky se ubytují na noc u Mariiných rodičů. Ta se uprostřed noci doplazí domů. Rodiče podle přívěsku poznají, že ji ublížili jejich hosté a svou dceru chtějí za každou cenu pomstít.

Remake thrilleru ze 70. let, napínavý film s dobrou atmosférou, slušné herecké výkony a povedený zvukový doprovod.

Moje hodnocení: 7/10


Miss March

Miss March

Eugene na maturitním večírku spadne ze schodů a končí v kómatu. Probudí se po čtyřech letech a zjišťuje, že jeho přítelkyně Cindy je pryč a zůstal s ním jen ujetý kámoš Tucker. Ten při listování Playboyem narazí na Cindy. Eugene nemůže uvěřit, že se Cindy obnažuje na stránkách časopisu a s Tuckerem se vydává na párty v sídle Playboye.

Hodně ujetá roadmovie komedie plná nejrůznějších vtípků, šílených situací a několika nechutných momentů.

Moje hodnocení: 6/10


State of Play (Na odstřel)

State of Play (Na odstřel)

Investigativní novinář Cal McAffrey (Russell Crowe) vyšetřuje vraždu feťáka a poslíčka s pizzou. Tuší, že to není obyčejná vražda a později objeví spojitost s vraždou asistentky kongresmana Stephena Collinse (Ben Affleck), který je shodou okolností jeho dávný přítel. Cal se snaží celou záhadu rozluštit.

Hodně povedené krimi z novinářského prostředí s parádní atmosférou a hvězdným obsazením.

Moje hodnocení: 8/10


Transformers: Revenge of the Fallen (Transformers: Pomsta poražených)

Transformers: Revenge of the Fallen

Pokračování úspěšného filmu z roku 2007. Mikaela (Megan Fox) pracuje v dílně se svým otcem. Sam (Shia LaBeouf) se chystá na studium na vysoké škole, při balení věcí najde úlomek AllSpark, který mu do mysli nahraje důležité informace. Tím se stává velmi důležitým pro Decepticony, kteří po něm jdou, a Sam se s tím bude muset vypořádat.

Povedené pokračování, děj byl trochu horší než v prvním díle, přibylo více vtipných scének, zpracování opět velkolepé.

Moje hodnocení: 8/10Tento příspěvek byl publikován dne 12. 9. 2009 v 21:18 v rubrice Filmy.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

Jeden komentář k příspěvku “Filmy, které jsem viděl v srpnu 2009”

  1. Blixer napsal:

    Pokracovanie Transformers sa veru podarilo. Vadili mi len trochu trapne sceny so Samovou matkou… Inak tiez hodnotim na 8,9/10

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.