Generation Kill a Dr. Horrible’s Sing-Along Blog — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Generation Kill a Dr. Horrible’s Sing-Along Blog

Čas 30. 10. 2008 000 15.52 Kategorie Seriály

Nedávno jsem psal o seriálech, které sleduji. Od té doby jsem zkoukl další 2 seriály, respektive mini-seriály, které určitě stojí za zmínku…

Generation Kill

Generation Kill

Generation Kill je 7 dílná série z produkce HBO. Příběh sleduje reportéra Evana Wrighta, který se připojí k jednotce 1st Reconnaissance Battalion (1. průzkumný prapor), která patří pod Námořní pěchotu Spojených států. Reportér s vojáky prožije prvních 40 dní války v Iráku v roce 2003.

Hned v úvodu musím dodat, že se nejedná o nějaké smyšlené příběhy. Evan Wright je skutečný reportér, který ze svých zážitků v Iráku sepsal tří dílnou reportáž The Killer Elite pro časopis Rolling Stone (za tuto reportáž obdržel prestižní ocenění National Magazine Award). Později vydal knihu s názvem Generation Kill, ze které vychází seriál.

Generation KillGeneration KillGeneration KillGeneration KillGeneration KillGeneration Kill

Evan se připojí k teamu Hitman 2–1 a celou dobu s nimi pojede v Humvee. Jejich cesta začíná v Campu Matilda v Kuwaitu, dále již pokračují do Iráku, projedou spoustu měst a nebezpečných oblastí a skončí v Bagdádu. Cestou musí čelit silnému odporu, sebevražedným atentátníkům, republikánské gardě, ale také neschopným lidem ve vlastních řadách.

Seriál je sice natočen z amerického pohledu na věc, ale i tak se nebojí ukázat i chyby, kterých se během invaze dopustili, kritiky americké vlády a dalších ožehavých témat. Provedení seriálu je také na vynikající úrovni (snad až na některé scény s vrtulníky Apache, které mi přišly trochu umělé). V seriálu je spousta zajímavých dialogů, vojáci si krátí čas zpíváním známých songů, mluví neskutečně sprostě a celkově seriál vypadá velmi realisticky.

Generation KillGeneration KillGeneration KillGeneration KillGeneration KillGeneration Kill

Generation Kill mě hodně chytnul a v mém žebříčku hodnocení seriálů ho řadím mezi první místa. Válečné seriály mám rád. Mnoho lidí Generation Kill srovnává s Band of Brothers a vytýká mu, že obsahuje méně akce. Nevím, jestli je toto srovnání a výtka na místě, přeci jenom metody vedení válek se za tu dobu lehce změnili. Mimochodem když jsem u toho Band of Brothers, tak příští rok má vyjít od stejných tvůrců válečná mini série The Pacific, která bude pojednávat o válce Ameriky proti Japonsku během druhé světové války.

Pokud máte HBO, tak můžete od 7. listopadu každý pátek sledovat Generation Kill na této stanici.

Dr. Horrible’s Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible’s Sing-Along Blog je 3 dílná minisérie, která vznikla pro web. Jedná se o komediální muzikál, ve kterém hrají 3 hlavní postavy. První je vědec a zloduch Dr. Horrible, kterého hraje Neil Patrick Harris. Další je superhrdina Captain Hammer (Nathan Fillion). Poslední je Penny (Felicia Day), která doplňuje milostný trojúhelník.

Zloduch Dr. Horrible je zde sympatický zloduch a určitě mu budete fandit, naopak superhrdina Captain Hammer příliš sympatický není a stará se hlavně o sebe.

Všechny tři díly mají dohromady kolem 40 minut, které vám ale rychle utečou. Toto dílko je doslova prošpikováno různými gagy (Bad Horse nemá chybu), hláškami a písničkami, které zpívají hlavní hrdinové.

Za seriálem stojí Joss Whedon, který během stávky scénáristů vytvořil scénář a také seriál zafinancoval z vlastní kapsy. Pokud se chcete dobře bavit, tak by vás tento mini seriál neměl minout.


Tento příspěvek byl publikován dne 30. 10. 2008 v 15:52 v rubrice Seriály.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

2 komentářů k příspěvku “Generation Kill a Dr. Horrible’s Sing-Along Blog”

  1. Jimi napsal:

    zdravím,mám dotaz včetně songu ze seriálu Generation Kill,jen je tam dost brejch songů a nevím jak se jmenují:( tak jestli by bylo možno nějaký sepsat,díky:)

  2. Jasper napsal:

    Tady jsou recenze jednotlivých epizod a jsou tam uvedené i songy:
    http://generationkill.wordpress.com/tag/review/

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.