Filmy, které jsem viděl v únoru 2010 — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Filmy, které jsem viděl v únoru 2010

Čas 12. 3. 2010 000 23.50 Kategorie Filmy

Dorian Gray

Dorian Gray

Anglický mladík Dorian Gray (Ben Barnes) se vrací do Londýna. Když uvidí portrét, který mu nakreslil přítel Basil, přeje si, aby navždy vypadal stejně mladě. Přání se vyplní, Dorian zůstává mladíkem, ale obraz se věkem i vlivem všech jeho hříchů mění. Dorian obraz drží pod zámkem, snaží se utajit své tajemství, ale taková věc se utajit nedá…

Zajímavá, lehce nadprůměrná adaptace románu Obraz Doriana Graye. Rozjezd je trochu pomalejší, film má pěknou atmosféru.

Moje hodnocení: 7/10


Triangle

Triangle

Jess si vyrazí s kamarády na menší výlet na jachtě, i když má z celé plavby špatný pocit. Jachta v bouři ztroskotá, kolem však pluje velká výletní loď a trosečníci jsou z nejhoršího venku, tedy aspoň si to myslí. Na palubě nejprve nepotkali ani živáčka. Jess má pocit, jako by na lodi už byla a ke všemu se je někdo na palubě snaží zabít.

Povedený thriller se zajímavým námětem, snad každá scéna ve filmu je později zobrazena z jiného úhlu pohledu.

Moje hodnocení: 7/10


Up in the Air (Lítám v tom)

Up in the Air (Lítám v tom)

Hlavním hrdinou filmu je Ryan Bingham (George Clooney). Pracuje ve firmě, která se zabývá poradenstvím na změnu kariéry, lidovými slovy se stará o vyhazování lidí z práce. V praxi to znamená, že létá do společností po celé Americe, jejichž šéfové nemají na to, aby své zaměstnance vyhodili sami.

Díky svému životnímu stylu, kdy většinu roku tráví Ryan na cestách, se potká s Alex (Vera Farmiga). Ta žije podobným způsobem jako Ryan a oba se začnou scházet, pokud jim to jejich diáře zrovna dovolí.

Ryanovým životním cílem je nalétat 10 miliónů leteckých mil a dostat se tak do elitní společnosti, ve které je zatím jen 6 lidí. Jeho cíl mu ale začne ohrožovat mladá ambiciózní kolegyně Natalie (Anna Kendrick), která vymyslela plán, jak ušetřit spoustu peněz. Jednotliví poradci na změnu kariéry by již nelétali osobně do společností, ale vše by probíhalo přes online systém.

Up in the Air je povedený a pohodový film od režiséra Jasona Reitmana (Juno) se skvělým hereckým obsazením, zajímavým námětem a příjemným soundtrackem. Hodnotím jako film měsíce.

Moje hodnocení: 8/10Tento příspěvek byl publikován dne 12. 3. 2010 v 23:50 v rubrice Filmy.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.