Filmy, které jsem viděl v prosinci 2008 — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Filmy, které jsem viděl v prosinci 2008

Čas 2. 1. 2009 000 00.01 Kategorie Filmy

Death Race (Rallye smrti)

Death Race (Rallye smrti)

Film odehrávající se v blízké budoucnosti, kdy kvůli finanční krizi prudce stoupla kriminalita a věznice jsou přeplněné. V jedné z nich se rozhodli problém vyřešit konáním automobilových závodů, ve kterých vězni závodí o svůj život. V hlavní roli je neprávem odsouzený Jensen Ames (Jason Statham), který bude závodit o svobodu.

Zajímavý akční film z vězeňského prostředí a dobře provedenými automobilovými bouračkami.

Moje hodnocení: 80%


Eagle Eye (Oko dravce)

Eagle Eye (Oko dravce)

Jerryho (Shia LaBeouf) a Rachel (Michelle Monaghan) spojí dohromady záhadný telefonát. Rachel byl unesen syn a z Jerryho zase udělali teroristu. Oba se podle pokynů a výhružek volajícího vydávají neznámo kam napříč USA. Na stopě je jim vládní agent Thomas Morgan (Billy Bob Thornton), který se je snaží zastavit.

Pohodový akční thriller ve stylu filmu Nepřítel státu s dobrým hereckým obsazením a rychlým spádem.

Moje hodnocení: 75%


Get Smart (Dostaňte agenta Smarta)

Get Smart (Dostaňte agenta Smarta)

Díky atentátu na sídlo americké tajné služby jsou vyzrazeny identity všech agentů, a proto je povolán analytik Maxwell Smart, ze kterého se stane Agent 86. Ten se spolu s Agentkou 99 vydává do Ruska zastavit zločineckou organizaci KAOS s velitelem Siegfriedem, který má v plánu zabít amerického prezidenta.

Hodně povedená komedie se spoustou gagů a dobrým hereckým obsazením v čele se Stevem Carellem.

Moje hodnocení: 80%


Sicko

Sicko

Další dokument od Michaela Moora, který si tentokrát vzal za terč americký zdravotnický systém. Na několika lidských příbězích ukazuje, jak je americký systém špatný a porovnává jej s funkčními systémy v Kanadě, Británii nebo Francii.

Michael Moore je známý demagog a umí skvěle manipulovat a podávat fakta. Nicméně se jedná o skvěle natočený dokument, ve kterém bude určitě mnoho pravdy.

Moje hodnocení: 75%


Taken (96 hodin)

Taken (96 hodin)

Kim (Maggie Grace) chce se svou kamarádkou vyrazit na cestu do Paříže. Její otec Bryan (Liam Neeson) jí nejprve nechce pustit, ale jelikož jí nechce zklamat, tak nakonec povolí, ale pod několika podmínkami. Kim musí pravidelně hlásit kde je ubytovaný, kam cestuje a podobně. Hned po příjezdu do Paříže a ubytování je však její kamarádku unáší obchodníci s bílým masem a jdou si i pro Kim. Ta zrovna telefonovala s otcem a stačila mu říct spoustu informací o únoscích.

Otec Kim Bryan je bývalý agent a proto se hned vydává do Francie po stopách své dcery. Tam se pomalu dostává na kloub organizovanému obchodu s děvčaty a za každou cenu se snaží najít svou dceru. Podle statistik na to má přesně 96 hodin, protože později by už svou dceru nemusel najít.

Hodně povedený akční film. Bryan používá důmyslné metody, pomocí kterých vždy dosáhne svého cíle. Tyto praktiky jsou hodně podobné na Jacka Bauera ze seriálu 24 hodin. Hodnotím jako film měsíce.

Moje hodnocení: 85%


Tropic Thunder (Tropická bouře)

Tropic Thunder (Tropická bouře)

Film popisuje natáčení fiktivního filmu Tropic Thunder, který je jedním z nejnákladnějších počinů poslední doby a podílejí se na něm hvězdy Hollywoodu v čele s Tuggem Speedmanem (Ben Stiller) nebo Kirkem Lazarusem (Robert Downey Jr.). Natáčení se ale moc nedaří a s tím je třeba něco udělat…

Celkem ujetá komedie s několika dobrými vtípky (Satan’s Alley nemělo chybu) a Tomem Cruisem, na kterém se maskéři vyřádili.

Moje hodnocení: 72%


WALL-E (VALL-I)

WALL-E (VALL-I)

Příběh robota jménem WALL-E, který má za úkol uklízet zaneřáděnou Zemi, kterou lidé kvůli nepořádku opustili. WALL-E žije stereotypním životem, každý den sbírá odpadky a ukládá je na jedno místo. Tento stereotyp mu však naruší sonda EVE, která zkoumá, zda už jsou na Zemi vhodné podmínky pro život.

Povedený animák od Pixaru s klasicky vynikajícím technickým zpracováním. Za zmínku stojí také skvělý kraťas BURN-E.

Moje hodnocení: 78%


Wanted

Wanted

Wesley Gibson (James McAvoy) žije hodně stereotypním a nudným životem. Nebaví ho práce, jeho přítelkyně ho podvádí s nejlepším přítelem. Jednou však potká Fox (Angelina Jolie), která mu prozradí, že jeho otec patřil do tajného společenství nájemných vrahů a někdo ho zabil. Wesley se přidá do společenství a chce pomstít otce.

Zajímavý film s hereckým obsazením plným hvězd a spoustou dobře natočených ale také ujetých scén (hlavně co se zbraní týče).

Moje hodnocení: 75%Tento příspěvek byl publikován dne 2. 1. 2009 v 0:01 v rubrice Filmy.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

5 komentářů k příspěvku “Filmy, které jsem viděl v prosinci 2008”

 1. Hrach napsal:

  Mé postřehy:
  Death Race: – skvělý nový scénář, žádné okoukané nápady, super efekty, záběry, scénář. 90%.
  Wanted: trapárna, žádný pořádný děj, akorát bezbřehé mlácení (rozuměj spíš střílení), nuda. 50%

 2. Jasper napsal:

  Jj, Death Race je good, ale ten scénář zase nebyl nějak extra super a nový…

 3. Hrach napsal:

  No, prostě sem se s něčím podobným nesetkal, takže mě to přišlo originální :) Ale je jasný, že filmy hodně často od sebe čerpají…

 4. mstarman napsal:

  JJ, death race se mi líbilo. Je to béčkový film, ale takový tu ještě nebyl a přinesl něco nového a zajímavého. Osobně se mi dost líbí.

 5. srockerx napsal:

  Death Race – takový lepší průměr, 55%; Tropic Thunder – dost jsem se zasmál, 80%

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.