Filmy, které jsem viděl v dubnu 2009 — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Filmy, které jsem viděl v dubnu 2009

Čas 3. 5. 2009 000 13.08 Kategorie Filmy

The Day the Earth Stood Still (Den, kdy se zastavila Země)

The Day the Earth Stood Still (Den, kdy se zastavila Země)

Na Zemi přiletí mimozemšťan Klaatu (Keanu Reeves), který se chce setkat s představiteli největších mocností a projednat s nimi znečišťování a ničení planety. Jeho mise však nebude úspěšná, lidé ho uvězní a chtějí ho zkoumat. Klaatuovi nezbývá nic jiného, než utéct a za každou cenu zabránit ničení planety Země.

Vcelku průměrný film, kterému do výjimečnosti něco chybělo. Efekty a všeobecně technické zpracování by se také dalo udělat lépe.

Moje hodnocení: 6/10


The Reader (Předčítač)

The Reader (Předčítač)

Drama, které se začíná odehrávat v Německu v roce 1958. Patnáctiletý Michael Berg při cestě ze školy dostane spálu, je mu hodně špatně a nemá sílu dojít domů. Všimne si ho dvakrát tak starší žena Hanna Schmitz (Kate Winslet) a pomůže mu. Po několika měsících se oba znovu setkají, Michael chce Hanně poděkovat, za to že mu pomohla. Postupem času se mezi nimi vyvine vztah, ze začátku založený převážně na sexu. Hanna se však zajímá i o Michaelovo studium a vyžaduje po něm, aby jí předčítal knihy, jelikož ona sama číst neuměla a styděla se za to. Jednoho dne však Hanna záhadně zmizí.

Dále se děj posouvá o několik let dopředu, Michael nyní studuje právnickou školu a v rámci jednoho semináře má možnost navštívit soudní slyšení s bývalými nacistickými dozorkyněmi, které jsou souzeny za hrůzné zločiny, které spáchaly. Jednou z nich je i Hanna, čemuž Michael nemůže uvěřit a neví, jak se k tomu má postavit. Zda dá přednost lásce nebo druhé stránce, kterou Hanna má. Poslední část se odehrává v roce 1995, kdy má být Hanna propuštěna z vězení.

The Reader je skvělý film se skvělými hereckými výkony. Hodnotím jako film měsíce.

Moje hodnocení: 8/10


Yes Man

Yes Man

Carl Allen (Jim Carrey) je po rozchodu s přítelkyní hodně mrzutý a celkově vede dost negativní život. Jednou přistoupí na životní filozofii, podle které musí na jakoukoliv otázku odpovídat ANO. Díky novému stylu života potkává Allison (Zooey Deschanel), ale také se dostává do spousty ne moc příjemných situací.

Pohodová komedie s mnoha humornými momenty. Herecké obsazení také není špatné, ale ve starších filmech Carrey řádil více.

Moje hodnocení: 7/10Tento příspěvek byl publikován dne 3. 5. 2009 v 13:08 v rubrice Filmy.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

Jeden komentář k příspěvku “Filmy, které jsem viděl v dubnu 2009”

  1. Blixer napsal:

    The Day the Earth Stood Still ma tak trochu sklamal, ale Yes Man sa mi pacil. Bol vtipny a s dobrou myslienkou :).

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.