Filmy, které jsem viděl v červnu 2008 — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Filmy, které jsem viděl v červnu 2008

Čas 1. 7. 2008 000 22.27 Kategorie Filmy

Tento měsíc jsem přidal několik vylepšení tohoto přehledu. První z nich je výběr nejlepšího filmu, který jsem v daném měsíci viděl. V červnu to bylo vynikající dobrodružné drama Into the Wild (Útěk do divočiny). Druhé vylepšení se týká filmových plakátů, které jdou od nynějška zvětšovat.

21 (Oko bere)

21 (Oko bere)

Příběh studenta MIT Bena Campbella, který by chtěl studovat na Harvardu, což mu ale neumožňují jeho finanční možnosti. Proto se dá dohromady se skupinou studentů v čele s profesorem Mickym a každý víkend jezdí do Las Vegas, kde využívají svých znalostí k tomu, aby vyhrávali v kartách.

Zajímavé drama natočené podle skutečné události. Kevin Spacey v roli profesora mohl ve filmu dostat více prostoru.

Moje hodnocení: 72%


Be Kind Rewind (Prosíme přetočte)

Be Kind Rewind (Prosíme přetočte)

Jerry se rozhodne zkratovat transformátor, jelikož si myslí, že všichni jsou v zajetí elektřiny. To se mu však nepodaří a celé jeho tělo je zmagnetizováno. Jerry přijde do videopůjčovny, ve které zaskakuje jeho kamarád Mike, protože majitel je na dovolené. Jerry svým zmagnetizováním smaže veškeré kazety a proto se oba rozhodnou, že všechny filmy znovu natočí pomocí půjčené kamery.

Komedie s Jack Blackem v hlavní roli, která celkem zabaví.

Moje hodnocení: 69%


In Bruges (V Bruggách)

In Bruges (V Bruggách)

Příběh dvou nájemných zabijáků Raye a Kena, kteří se po jedné nepovedené práci schovávají ve městě Bruggy. Jeden si užívá místních památek a druhý je jimi znechucen a vyhledává zábavu v hospodách. Jejich šéf Harry chce, aby Ken zabil Raye, protože zpackal svou práci.

Skvělá komedie plná černého humoru s Colinem Farrellem a Ralphhem Fiennesem v hlavních rolích.

Moje hodnocení: 78%


Into the Wild (Útěk do divočiny)

Into the Wild (Útěk do divočiny)

Hlavní hrdina Christopher McCandless, který po dokončení vysoké školy věnoval veškeré své úspory na charitu, zničil své doklady, začal používat jméno Alexander Supertramp a rozhodl se procestovat celou Ameriku. Jeho vysněné místo, kam se chce dostat, je Aljaška. Děj filmu se odehrává ve třech liniích. První se týká Chrisova života ještě před tím, než začal cestovat, druhá popisuje jeho cesty napříč Amerikou, během kterých se seznámil se spoustou zajímavých lidí. Poslední linie se věnuje Aljašce, kde Chris objevil „Magic Bus“, ve kterém delší dobu přebýval.

Výborné drama plné dobrodružství. Film je natočen podle skutečného příběhu Chrise McCandlesse a také se odehrává v přibližně stejných místech, kudy Chris putoval. Dokonce i zmíněný autobus existuje a lze ho nalézt na spoustě fotografiích např. na Flickru. Emile Hirsch v hlavní roli podal skvělý výkon. Kvalitě filmu přidává také spousta krásných záběrů americké přírody a také super soundtrack Eddieho Veddera ze skupiny Pearl Jam. Chris také použil zajímavou myšlenku: „Happiness is only real when shared.“ Film se mi hodně líbil a je to jednoznačně film měsíce.

Moje hodnocení: 95%


Jumper

Jumper

Příběh studenta Davida, který zjistí, že má neobvyklou schopnost. Dokáže se teleportovat na libovolné místo na Zemi. Brzy zjistí, že tato vlastnost se nelíbí skupině lidí, kteří si říkají paladinové a ti chtějí zabít všechny jumpery. David se rozhodne zabít vůdce paladinů agenta Coxe.

Film mě moc nenadchnul a prakticky byl úplně o ničem. Viděl jsem ho včera a popravdě si na něj už ani nevzpomenu.

Moje hodnocení: 55%


School for Scoundrels (Škola svádění)

School for Scoundrels (Škola svádění)

Příběh dopraváka Rogera, který je špatný v komunikaci, v práci ho šikanují a je neschopný navázat vztah se sousedkou Amandou, která se mu líbí. Proto se přihlásí do tajného kurzu, který vede Dr. P (Billy Bob Thornton). Z počátku vypadá vše dobře a zdá se, že kurz opravdu stojí za to. Později Roger zjistí, že Dr. P je soutěživý typ a chce mu Amandu přebrat.

Zajímavá komedie se super ústřední dvojicí postav.

Moje hodnocení: 70%


Street Kings

Street Kings

Kriminální drama z policejního prostředí. Na policistu Toma Ludlowa (Keanu Reeves) někdo ušil vraždu jiného policisty. Jeho nadřízený za ním stojí, ale jde mu po krku kapitán James Biggs (Hugh Laurie) z vnitřních záležitostí. Ne vše je ale tak, jak to na první pohled vypadá.

Super kriminálka s Keanu Reevesem v hlavní roli, který jezdí krásným autem Dodge Charger SRT8.

Moje hodnocení: 85%


Superbad

Superbad

Příběh dvou kamarádů Evana a Setha, kteří mají pár dní před maturitou. Večer se chystá párty a oni v tom vidí příležitost, jak se více „sblížit“ se svými spolužačkami. Proto se nabídnou, že seženou alkohol, s čímž jim má pomoci falešné ID jejich kámoše Fogella. Nákup alkoholu se však neodehraje přesně podle plánu…

Hodně dobrá komedie, ve které se pro sprosté slovo nechodí příliš daleko. Nezapomenutelné je také policejní duo Slater & Michaels.

Moje hodnocení: 80%


Superhero Movie (Suprhrdina)

Superhero Movie (Suprhrdina)

Hlavní postavu Ricka kousne na exkurzi v místní továrně zmutovaná vážka. Díky tomu získá nadpřirozené schopnosti a pokusí se zachránit obyvatele města před Hourglassem, který je chce zabít, což by mu zajistilo nesmrtelnost.

Tato komedie je parodie na Spidermana. V celém filmu se vyskytuje dost slušných gagů, ve kterých v mnoha případech figuruje Leslie Nielsen, který ve filmu ztvárnil Rickova strýce.

Moje hodnocení: 70%


The Bank Job

The Bank Job

Terrymu Leatherovi (Jason Statham) se naskytne lákavá šance vyloupení bezpečnostních skříněk v bance. Tento tip dostane od staré známé přítelkyně Martine, která má v bance svůj vlastní cíl. Chce pro MI5 ukrást kompromitující fotografie členky královské rodiny. Ve skřínkách však bylo více „nebezpečných“ materiálů a celé partě jde po krku spousta lidí.

Zajímavé krimi odehrávající se v 70. letech.

Moje hodnocení: 75%


The Ruins (Ruiny)

The Ruins (Ruiny)

Skupině mladých lidí se blíží konec dovolené, kterou tráví v Mexiku. Rozhodnou se, že si vyrazí na výlet k jedné turisty zapomenuté mayské pyramidě. Tam je však obklíčí skupina domorodců, kteří je nechtějí pustit zpět. Později zjistí, že na pyramidě roste jakýsi plevel, který se je snaží zabít.

Horor s celkem děsivou atmosférou a několika drsnými scénkami jako např. amputace nohou pomocí šutru.

Moje hodnocení: 70%


Vantage Point (Úhel pohledu)

Vantage Point (Úhel pohledu)

Příběh dvou agentů tajné služby Thomase Barnese (Dennis Quaid) a Kenta Taylora (Matthew Fox), kteří mají za úkol chránit amerického presidenta na summitu ve Španělsku. Na toho je spáchán atentát a ten je poté ukázán pohledem různých postav, ve kterých se dozvíme více informací.

Zajímavě natočené drama, které se hodně podobá seriálu 24 a dokonce námět filmu měl být použit v jedné sezóně tohoto seriálu.

Moje hodnocení: 75%Tento příspěvek byl publikován dne 1. 7. 2008 v 22:27 v rubrice Filmy.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

Jeden komentář k příspěvku “Filmy, které jsem viděl v červnu 2008”

  1. Hrach napsal:

    Tak jsem zvědavej na to Into the Wild :) Jdu na to :)

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.