Filmy, které jsem viděl v březnu 2010 — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Filmy, které jsem viděl v březnu 2010

Čas 3. 5. 2010 000 16.44 Kategorie Filmy

Armored (Ozbrojení a nebezpeční)

Armored (Ozbrojení a nebezpeční)

Zaměstnanec bezpečnostní agentury Ty Hackett (Columbus Short) je v nelehké finanční situaci a nechá se svými spolupracovníky přesvědčit, aby společně ukradli 42 miliónů dolarů ze svého pancéřovaného vozu. Ale i v sebelepším plánu se může objevit trhlina a celé přepadení se začíná hroutit jak domeček z karet…

Průměrný a oddechový akční film s pohodovým hereckým obsazením (Laurence Fishburne, Jean Reno, Amaury Nolasco, Milo Ventimiglia).

Moje hodnocení: 6/10


Boondock Saints II: All Saints Day (Pokrevní bratři 2)

Boondock Saints II: All Saints Day (Pokrevní bratři 2)

Bratři Connor (Sean Patrick Flanery) a Murphy (Norman Reedus) žijí po událostech z prvního dílu poklidným životem na farmě v Irsku. Jednoho dne se ale dozví, že v Bostonu někdo jejich jmény zabil kněze. Poklidné farmaření jde v ten moment stranou a slovo dostává pomsta. Bratři se vracejí do Bostonu a snaží se vraha najít.

Pokračování není tak dobré jako kultovní první díl, stále je to ale pohodová akční jízda se spoustou dokonalých hlášek.

Moje hodnocení: 7/10


The Fourth Kind (Čtvrtý druh)

The Fourth Kind (Čtvrtý druh)

Film pojednává o tajemném chování a únosech lidí v odlehlém městečku na Aljašce. V tomto městě má ordinaci psycholožka Abbey Tyler (Milla Jovovich), která s traumatizovanými lidmi provádí sezení a pomalu začíná věřit, že za událostmi ve městě stojí mimozemšťané. Dostává se však do konfliktu s místním šerifem, který jejím metodám nevěří.

Zajímavý a místy celkem dost děsivý thriller, ve kterém jsou (podle tvůrců) použity skutečné záběry psychologických sezení Abbey Tyler.

Moje hodnocení: 7/10


The Informant! (Informátor!)

The Informant! (Informátor!)

Film natočený podle skutečné události. Hlavním hrdinou je vysoce postavený úředník firmy ADM Mark Whitacre (Matt Damon). Firma ADM spolu s ostatními potravinářskými firmami nelegálně upravovala ceny důležité aminokyseliny lyzin. Whitacre se rozhodl spolupracovat s FBI, pomáhal jim shromaždovat důkazy, ale věci se začaly obracet proti němu.

Film se zajímavým námětem a atmosférou, ale trochu nudným zpracováním.

Moje hodnocení: 6/10


Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

Nové filmové zpracování příběhu Arthura Conana Doyla s legendárním detektivem Sherlockem Holmesem (Robert Downey Jr.) v hlavní roli. Spolu se svým věrným pomocníkem Watsonem (Jude Law) budou pracovat na případu točícího se okolo tajemného lorda Blackwooda (Mark Strong), který podle obyvatel Londýna ovládá temné síly a chce pomoci nich ovládnout svět.

Nový Sherlock Holmes od režiséra Guye Ritchieho je hodně povedeným filmem. Ústřední herecká dvojce se skvěle doplňuje, film je plný nejrůznějších hlášek, vtipných situací, nechybí akční a dynamické scény. Také hereckému obsazení nelze moc co vytknout, mimo již zmíněné herce stojí za zmínku třeba ještě Rachel McAdams v roli Irene Adler, která Holmesovi taky dokáže pěkně „zatopit“. Povedený je i soundtrack, ale na to jsme u Hanse Zimmera již zvyklí.

Sherlocka Holmese určitě doporučuji neminout, hodnotím jako film měsíce a jsem zvědavý na další pokračování, které by se podle závěru mohlo objevit.

Moje hodnocení: 8/10Tento příspěvek byl publikován dne 3. 5. 2010 v 16:44 v rubrice Filmy.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.