Dexter v temnotách (Jeff Lindsay) — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Dexter v temnotách (Jeff Lindsay)

Čas 7. 3. 2009 000 21.48 Kategorie Knihy

Dexter v temnotách (Jeff Lindsay)Kniha Dexter v temnotách (v originále Dexter in the Dark), kterou napsal Jeff Lindsay, je již třetím pokračováním detektivního thrilleru o sympatickém sériovém vrahovi jménem Dexter Morgan. Ještě připomenu, že předchozí knihy měly název Drasticky děsivý Dexter (Darkly Dreaming Dexter), Drasticky dojemný Dexter (Dearly Devoted Dexter) a z knižní předlohy také vznikl velmi úspěšný seriál Dexter, který bude na podzim pokračovat již čtvrtou sezónou.

Ještě před tím, než jsem vůbec začal číst, vzbuzovala ve mně kniha celkem rozporuplné pocity. Dozvěděl jsem se totiž, že by měl mít příběh nějaké mytické a nadpřirozené pozadí, což mi k Dextrovi moc nesedělo. Nic však nebylo tak černé, jak se původně zdálo a kniha se mi hodně líbila.

Děj se tentokrát točí okolo záhadných mrtvol, kterým chybí hlava, místo ní je nasazena keramická hlava býka a k tomu všemu jsou těla spálená na uhel. Vyšetřování odkrývá skutečnosti, že by mohlo jít o lidské oběti pohanskému bohu Molochovi. Větší prostor je tentokrát věnovaný Temnému společníkovi, který Dextra zničehonic opustí, což Dextrovi způsobí velké problémy. Dextrovo tajemství navíc odhalí kult uctívačů Molocha a samozřejmě v něm uvidí velkou hrozbu a budou ho pronásledovat. Mimo to musí Dexter dále budovat svou masku, připravuje svatbu s Ritou a začíná „vychovávat“ Codyho a Astor.

Jak už jsem psal, kniha se mi velmi líbila. Je hodně vtipná, plná různých morbidních vtípků a černého humoru, napínavá a čtivá. V současnosti vychází čtvrtý (a podle všeho poslední) díl s názvem Dexter by Design a už se nemůžu dočkat, až kniha vyjde i u nás.

Info

 • Dexter v temnotách (Dexter in the Dark) – Jeff Lindsay
 • Překlad: Zdeněk Hofmann
 • Žánr: Detektivka, krimi, drama
 • Vyšla: 6.8.2008
 • Stran: 296
 • ISBN: 978–80–7381–287–4


Tento příspěvek byl publikován dne 7. 3. 2009 v 21:48 v rubrice Knihy.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

2 komentářů k příspěvku “Dexter v temnotách (Jeff Lindsay)”

 1. Chrasty napsal:

  Snad se k ní taky brzo dostanu, teprve před pár týdny jsem dočetl jedničku…

 2. Black napsal:

  jen pro info bude i pátá kniha , mrkni na wikipedi (eng)

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.