Data vysílání oblíbených seriálů v Google Calendar — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Data vysílání oblíbených seriálů v Google Calendar

Čas 15. 2. 2010 000 09.30 Kategorie Internet, Seriály

Pokud sledujete nějaké zahraniční seriály a nemáte každý den čas kontrolovat, jestli se zrovna vysílala nějaká epizoda, mám pro vás tip na ušetření času. Na stránce PoGDesign TV Calendar je k dispozici seriálový kalendář. Defaultně se v něm zobrazují data vysílání všech seriálů, kterých je v aktuálně v databázi 215. To působí trochu nepřehledně, ale vše se dá napravit kliknutím na odkaz Add Shows to Your Filter v horní části webu. Zobrazí se stránka, kde si můžete vyfiltrovat pouze seriály, které sledujete. Na následujících dvou obrázcích je vidět nastavení filtru a samotný kalendář po aplikování filtru.

TV Calendar - nastavení filtruTV Calendar - měsíční kalendář
Nastavení filtru a měsíční pohled na kalendář na webu TV Calendar

Máme tedy k dispozici požadovaný kalendář, ale ne každému vyhovuje, aby musel navštěvovat speciální stránku. Pokud však používáte Kalendář Google, můžete si do něj importovat data vysílání vašich vybraných seriálů. Nejprve se na webu TV Calendar musíte zaregistrovat. Po zaregistrování a přihlášení se v horní části stránky zobrazí odkaz Download iCal File. Defaultně se po kliknutí soubor nabídne ke stáhnutí (force download v hlavičce), což v Google Calendar nebude fungovat. Zkopírujte si jen adresu odkazu a v ní nahraďte část download_ics za generate_ics. Vaše adresa pak bude vypadat následovně:

http://www.pogdesign.co.uk/…ics/vas_hash

To by bylo na webu TV Calendar vše a zbývá už jen import do Google Calendar. Takže klasicky v levém sloupci v části Jiné kalendáře > Přidat > Přidat pomocí adresy URL. Do otevřeného okna vložte svou upravenou adresu, kalendář si můžete pojmenovat a hotovo. Výsledek je vidět na posledním obrázku.

Importovaný kalendář v Google Calendar
Importovaný kalendář v Google Calendar

Kalendář se aktualizuje 1× za den a vždy se přenese plán vysílání na následujících 14 dní. Historie se automaticky maže. Data z webu TV Calendar jsou ve standardizovaném formátu iCalendar, takže by měly jít importovat i do jiných aplikací.

Aktualizace 24.4.2010: Místo seriálového kalendáře PoGDesign doporučuji použít kalendář http://on-my.tv/, o kterém se v diskuzi zmiňuje kecinzer. Na první pohled se jedná o stejné kalendáře s odlišným vzhledem, ale on-my.tv je častěji a rychleji aktualizován.


Tento příspěvek byl publikován dne 15. 2. 2010 v 9:30 v rubrice Internet, Seriály.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

4 komentářů k příspěvku “Data vysílání oblíbených seriálů v Google Calendar”

  1. kecinzer napsal:

    Něco podobného jsem si minulý týden také nastavil, ale přímo do Thunderbirdu. Já však používám web http://on-my.tv/, který mi přijde hodně podobný.

  2. Miro Hrončok napsal:

    Díky, výborný. Na on-my.tv mi teda nejde nastavit filtry, ale pogdesign.co.uk to jede krásně, tohle jsem přesně hledal.

  3. Marena napsal:

    Tak bohuzel http://on-my.tv/ ukoncil provoz.

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.