Co se to zase rozmohlo… — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Co se to zase rozmohlo…

Čas 6. 2. 2009 000 14.42 Kategorie Názory

MobilPoslední dobou se často setkávám s následující situací. Jdu si takhle po městě a potkám jednoho nebo skupinku teenagerů s mobilem v ruce a puštěnou hudbou na „plné pecky“. Město je možno zaměnit za dopravní prostředek či další místa. Neuběhne týden, abych se s tímto fenoménem poslední doby nesetkal. Nevím, kdo to vymyslel, ale popravdě mě to dost štve a doufám, že tato móda brzy zanikne. Třeba OSA by dotyčné mohla pokutovat za neoprávněnou veřejnou produkci :D

Jistou analogii vidím s mládeží 80. let, která pochopitelně nepoužívala mobily, ale velké magiče, nebo chcete-li boomboxy, ghettoblastery a podobně. V tomto případě mně to ale přijde aspoň trochu stylové, což se o moderní mobilní verzi říci nedá.

Ghettoblaster
80. léta a mladík s ghettoblasterem

Asi všichni mí známí na tento jev mají stejný názor jaké já. Co si o tom myslíte vy? Taky se vám to nelíbí, nebo tuto činnost sami provozujete?


Tento příspěvek byl publikován dne 6. 2. 2009 v 14:42 v rubrice Názory.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

11 komentářů k příspěvku “Co se to zase rozmohlo…”

 1. mstarman napsal:

  Taky nesnáším, když jedu busem a někdo si pustí telefon na plný pecky. By se mělo zakázat.

 2. Blixer napsal:

  Tym, ze by sa to zakazalo, by sa nic nevyriesilo. Ludia nepocuvaju dolezitejsie zakony, tak toto by k nim asi ani nedoslo.
  Mne sa tiez nepaci to vnucovanie svojej oblubenej hudby inym.

 3. Hrach napsal:

  V dopravních prostředcích je to samozřejmě zakázáno přepravním pádem. Bohužel, kdo to dodržuje a ví…každopádně šlo by to navléci na jiná pravidla/zákony – jak bylo řečeno, neoprávněná produkce, …

 4. ovcak napsal:

  Mě to nijak nevzrušuje, do té doby, než někdo pustí HipHop, nebo RAP.. to mi pak naskakuje husí kůže.

 5. U jednoho týpka jsem se s tím setkal… říkal jsem si, co blne. Tak už vím, nová móda :))

 6. Štefan Staruch napsal:

  Tak tohle mě absolutně netrápi. Mládež v každý době blbne po svým /my nosili dlouhy vlasy, džíny do zvonu…/. A když mi to náhodou vadí /spíš se mi nelíbí písnička/ tak vytáhnu sluchátka a pustím si z mobilu své „pecky“.

 7. wimmer_day napsal:

  „vypni si ten kravál, nebo ti ten telefon rozšlapu, tady nejsi u vás doma, v ZOO“… tohle na ty děti vždycky zabere :)

 8. jingspiral napsal:

  Tohle mě taky pěkně štve. Vždycky, když jdu ještě s někým, tak se ho nahlas ptám: „To nemají na sluchátka, nebo co?“ To pak házejí pěkný ksichty. :)

 9. JMM napsal:

  No při čtení tohoto článku jsem si říkal, dobrý ještě sem takového magora nepotkal, super jsou tu asi „normální lidi“. Jen co jsem dočetl v práci tenhle článek sem se vydal na nádraží, abych se kodrcal mašinkou domů. A v tom na nádraží individum se zapnutým mobilem v kapse, na hlavě kapuci, kalhoty až někde u kolen a vruce držel plastovou půllitrovku Coca Coly. Řikám si to je snad osud. Jelikož tam měl hudbu, co odpovídala tomu hroznému oděvu, měl sem chut mu to sebrat a hodit někam do dály :-D

 10. kecinzer napsal:

  Též nesnáším. Ještě jsem se však neodhodlal jim něco říct. Každopádně řešením může být sluchátka a poslouchat vlastní hudbu :).

 11. izmy napsal:

  Vždyť to je jasné. Nemají peníze na sluchátka, tak si musí vystačit alespoň takhle. :D

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.