Obchodník se smrtí (Hugh Laurie) — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Obchodník se smrtí (Hugh Laurie)

Čas 12. 12. 2009 000 15.38 Kategorie Knihy

Obchodník se smrtí (Hugh Laurie)Obchodník se smrtí (v originále The Gun Seller) je první a zatím poslední kniha od britského herce a hudebníka Hugha Laurieho. U nás se do širšího povědomí lidí dostal především díky hlavní roli v seriálu Dr. House.

Česká verze knihy sice vyšla teprve loni, ale originál vyšel již v roce 1998. Takže hned na úvod stojí za připomenutí, že kniha nemá nic společného se seriálem Dr. House ani filmem Obchodník se smrtí s Nicolasem Cagem.

Hlavní hrdinou je Thomas Lang, bývalý člen britské armády, nyní občas pracuje jako bodyguard. Thomas žije velmi pohodovým životem, má rád dobrou whisky, svou motorku a ženy. Jednou ho osloví nějaký muž a najme si ho na vraždu Američana. Thomas nejprve nabídku přijme, ale pak se mu to rozleží v hlavě a rozhodne se oběť varovat. Tím však spustí koloběh událostí, který nejde zastavit. Proti své vůli se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit a špionážních akcí CIA…

Kniha se mi líbila, má zajímavý příběh. Hlavní hrdina Thomas Lang má mnoho ironických poznámek a nejrůznějších vtípků ve stylu Dr. House. Mezi zápory bych uvedl počešťování některých názvů, což zrovna nemusím. V knize se objeví třeba „Občanské judo“ a podobné nesmysly. Kniha je ale dobrá a určitě bych jí doporučil všem, co mají rádi krimi a detektivky.

Info

 • Obchodník se smrtí (The Gun Seller) – Hugh Laurie
 • Překlad: Milena Poláčková
 • Žánr: Detektivka, krimi
 • Vyšlo: 2008
 • Stran: 391
 • ISBN: 978–80–7388–101–6


Tento příspěvek byl publikován dne 12. 12. 2009 v 15:38 v rubrice Knihy.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

2 komentářů k příspěvku “Obchodník se smrtí (Hugh Laurie)”

 1. mstarman napsal:

  Tuto knihu si chci sehnat už delší dobu, ale pořád se k tomu nějak nemám.

 2. gonny napsal:

  Velice poutavý příběh, postava se pomalu „nevědomky“ ztotožňuje se seriálovým hrdinou a ikonou seriálové součastnosti, dr. Housem. Což je velikou pýchou a plusem této knihy především pro jeho kultovní příznivce. Díky nenahraditelným popisům osob a děje, Vás zcela pohltí a i delší dobu po přečtení knihy, budete za každým tmavším rohem, nebo sloupem, hledat pozorovatele, kteří „hlídají“ každý váš krok. Trochu mě jen mrzí některé zcela mimo počeštěné výrazy. I s touto chybou se však kniha řadí mezi top. Doufejme že v budoucnu vydá tento úspěšně všestranný umělec další neméně kontroverzní díla.

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.