Filmy, které jsem viděl v září 2008 — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Filmy, které jsem viděl v září 2008

Čas 2. 10. 2008 000 15.36 Kategorie Filmy

Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

Dokumentární film od Michaela Moora na téma zbraně v USA. Hlavní motiv filmu je masakr, který se odehrál na Columbine High School v roce 1999. Tehdy dvojce studentů zastřelila 13 lidí a pak spáchali sebevraždu. Moore pátrá po tom, proč jsou pro Američany tolik důležité zbraně, proč žijí ve strachu, který šíří především média.

Zajímavý dokument s jiným pohledem na Američany než v obyčejných filmech. Otázkou je, kolik toho Moore změnil k obrazu svému.

Moje hodnocení: 80%


The Promotion

The Promotion

Komedie odehrávající se v pobočce velkého obchodního řetězce. Zde pracuje Doug Stauber (Seann William Scott), který má dobře našlápnuto na to, aby se stal vedoucím nového obchodu, který se ve městě staví. To však jen do té doby, kdy v obchodě začne pracovat Richard Wehlner (John C. Reilly), který chce také dostat místo ředitele a začíná boj.

Pohodový oddechový film s dobrou ústřední dvojkou a několika vtipnými momenty.

Moje hodnocení: 70%


The Dark Knight (Temný rytíř)

The Dark Knight (Temný rytíř)

Pokračování filmu „Batman začíná“ od Nolana. Do role Batmana se pochopitelně vrací Christian Bale. Dále opět potkáme vědce Luciuse Foxe (Morgan Freeman) nebo poručíka Jima Gordona (Gary Oldman). Rachel Dawes již nehraje Katie Holmes (chtěla moc peněz), ale nahradila ji Maggie Gyllenhaal.

Batmanovým hlavním nepřítelem se stane vyšinutý psychopat Joker (Heath Ledger), který má přezdívku jednak podle svého vzhledu, protože se líčí jako šašek, ale také kvůli svému podpisu, kterým je hrací karta žolík, kterou vždy zanechá na místě činu.

Vynikající film vycházející z komixu, oproti Batman začíná je několikanásobně lepší, temnější, promyšlenější, dynamičtější a kdo ví co ještě…

Kapitolou samo o sobě je postava Jokera, který má velmi specifický druh humoru a hlavně byl skvěle zahraný. Ledgerův výkon je opravdu vynikající a na svou roli se musel hodně dlouho připravovat. Škoda, že už není námi.

The Dark Knight volím jednoznačně jako můj nejlepší film tohoto měsíce (pravděpodobně i roku) a za 3 roky očekávám nášup v podobě dalšího dílu…

Moje hodnocení: 96%


The Happening (Stalo se)

The Happening (Stalo se)

Mysteriózní drama od režiséra Shyamalana (Šestý smysl, Znamení). Na východě USA se začne šířit zvláštní epidemie, při níž lidé ztrácejí pud sebezáchovy a hromadně páchají sebevraždy. Elliot Moore (Mark Wahlberg) se svou manželkou a kolegou z práce se snaží utéct z oblasti zasaženou epidemií.

Zajímavý film plný napětí a strachu. Konec mohl být trochu promyšlenější.

Moje hodnocení: 65%Tento příspěvek byl publikován dne 2. 10. 2008 v 15:36 v rubrice Filmy.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.