Filmy, které jsem viděl v březnu 2008 — Jasperův zápisník

Přejít na obsah | Přejít na menu


Filmy, které jsem viděl v březnu 2008

Čas 3. 4. 2008 000 16.04 Kategorie Filmy

30 Days of Night (30 dní dlouhá noc)

30 Days of Night (30 dní dlouhá noc)

Obyvatelé města Barrow v Aljašce se chystají na polární noc, která bude trvat 30 dní. Během ní však na město zaútočí skupina upírů, kteří přeruší veškeré vazby města s civilizací a začnou zabíjet obyvatele. Ti se snaží dostat do místní teplárny, která by jim mohla poskytnout kvalitní skrýš.

Ve filmu možná trochu chybělo vysvětlení některých věcí, ale jinak je to celkem zajímavý horor natočený podle komiksu.

Moje hodnocení: 75%


Gone, Baby, Gone

Gone, Baby, Gone

V Bostonu, v chudinské čtvrti Dorchester, se ztratí malá holčička. Její teta požádá 2 místní vyšetřovatele, zda by se ji nepokusili najít. Ti práci přijmou a rozjíždějí nebezpečné pátrání, při němž jim jde mnohdy o holý život.

Hodně dobré drama od Afflecků (Ben režíruje, bratr Casey hraje jednu z hlavních postav). Během filmu se stane několik zvratů, které jsem neočekával a které otočí celý dosavadní děj o 180°.

Moje hodnocení: 88%


Hitman

Hitman

Akční podívaná na motivy slavné stejnojmenné herní série. Hlavní hrdina je nájemný zabiják Agent 47, jehož úkolem je zabít ruského politika. Atentát se nepodaří a po Hitmanovi jde Interpol i ruská vláda. Svůj úkol však musí Agent 47 bezpodmínečně dokončit.

Herní předlohu mám rád a možná proto mě mrzí přemíra akčních částí se střílením. Ve hrách šlo spíše o nenápadné zabití cílů tichými zbraněmi.

Moje hodnocení: 75%


I Am Legend (Já, legenda)

I Am Legend (Já, legenda)

Lidé vynalezli lék na rakovinu, ze kterého se však později stal virus, který změnil všechny lidi na zmutované bestie. Robert Neville (Will Smith) je proti viru imunní a sám žije v opuštěném New Yorku a snaží se najít protilátku. Tu nakonec vytvoří, ale za jakou cenu.

Kvalitní sci-fi drama. Za zmínku také stojí alternativní konec, který je jako bonus na BluRay discích a který je podle mě lepší než ten originální.

Moje hodnocení: 85%


Knocked Up (Zbouchnutá)

Knocked Up (Zbouchnutá)

Ambiciózní moderátorka Alison Scott (Katherine Heigl) byla v práci povýšena a se sestrou to šla oslavit. Po oslavě však skončila v posteli s Benem, povalečem bez práce, mají spolu nechráněný sex a na druhý den se zase rozejdou. Po čase však Alison zjistí, že je těhotná a musí Bena najít a dohromady vyřešit vzniklou situaci. Ben je překvapen a bude se muset spoustu věcí naučit.

Zajímavá a dobře natočená komedie se skvělými herci.

Moje hodnocení: 79%


Michael Clayton

Michael Clayton

Drama s Georgem Clooneym v hlavní roli. Michael Clayton je úspěšný právník, který dostane za úkol dát do pořádku svého kolegu Arthura, který se údajně zbláznil, protože poškodil jedno důležité jednání. Na Claytona je později spáchán neúspěšný atentát a ten si uvědomí, že Atrhur mluvil pravdu.

Zajímavé drama z právnického prostředí a se zajímavým hereckým obsazením.

Moje hodnocení: 80%


Mr. Woodcock (Pan tělocvikář)

Mr. Woodcock (Pan tělocvikář)

Komedie o tělocvikáři, který šikanuje své studenty. Jedním z nich je i John Farley, který se po několika vrací navštívit svou matku a zjistí, že má vztah s Woodcockem. Farley ho chce za každou cenu překazit, což se mu podaří, ale nakonec zjistí, že Woodcock není takový špatný a pokusí se je dát znovu dohromady.

Nenáročná komedie s Billy Bob Thorntonem a Seann William Scottem v hlavní roli.

Moje hodnocení: 70%


Sunshine

Sunshine

Slunce vyhasíná a lidstvo na Zemi vymírá. Poslední možností je expedice Ikarus, která má za úkol dopravit ke Slunci speciální výbušné zařízení, která jej má opět rozzářit. Cestou však potkají předchozí expedici, která se nezdařila, jelikož celá posádka je mrtvá. Nebo to tak na první pohled vypadalo, ale jeden člen přežil a bude chtít sabotovat i druhou expedici.

Zajímavé sci-fi se skvělým ztvárněním Slunce a lodi Ikarus.

Moje hodnocení: 80%


We Own the Night (Noc patří nám)

We Own the Night (Noc patří nám)

Kriminální drama z New Yorku. Policie se snaží vymítit ruské drogové dealery. Bobby Green je šéf nočního klubu a dozví se, že mafie má v plánu zabít několik policistů. Jeho bratr i otec je však u policie, a proto je varuje. Otce se mafiánům podaří zabít, a tak se Bobby stane policistou a chce viníky dopadnout.

Vynikající atmosféra 80. let se super muzikou a kvalitním hereckým obsazením (Eva Mendes, Joaquin Phoenix).

Moje hodnocení: 86%Tento příspěvek byl publikován dne 3. 4. 2008 v 16:04 v rubrice Filmy.
Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál.
Můžete zanechat komentář nebo trackback z vašeho webu.

2 komentářů k příspěvku “Filmy, které jsem viděl v březnu 2008”

  1. Jasper napsal:

    A tak 75% je pořád ještě dobré hodnocení :) Jako nebylo to špatné, ale očekával jsem od toho filmu trochu něco jiného. I Timothy Olyphant coby hlavní hrdina mi tam celkem sedl, i když jinde ho celkem kritizujou…

  2. Keydža napsal:

    Viděl jsem Hitman a Im Legend, nicméně Hitmanovi bych asi pár procent přidal, nevidím důvod, proč neudělit osmičku.

Zanechte komentář

Avatary zajišťovány službou Gravatar.
Váš první komentář musí schválit správce, další již lze psát volně.